Drodzy Klienci, zachęcam do korzystania z najbezpieczniejszej obecnie formy kontaktu z lekarzem, jaką jest TELEMEDYCYNA. Lekarz podczas konsultacji telemedycznej może wystawić:
-
orzeczenie lekarskie na potrzeby Medycyny Pracy
-
e-receptę – prześle ją SMS-em
-
e-skierowanie - umieści je na specjalnym portalu pacjenta lub prześle mailem w zaszyfrowanym pliku
-
e-zwolnienie lekarskie – przekaże bezpośrednio do pracodawcy
Usługi telemedycyny w Allianz realizowanie są przez kilka podmiotów medycznych, co zapewnia ciągłość obsługi. Porady odbywają się przez telefon, czat lub wideo-czat. Aby umówić się na poradę telemedyczną, należy zadzwonić na infolinię 224 224 224 i tonowo wybrać 3-1-1 TELEMEDYCYNA - POZ oraz lekarze specjaliści - Umawianie się przez infolinię Allianz ( 224 224 224) W zależności od wybranego wariantu świadczeń zdrowotnych można skorzystać z konsultacji lekarzy następujących specjalności:
WIZYTY STACJONARNE – specjaliści i/lub badania, kontakt bezpośrednio z placówką lub z Infolinią Allianz W trosce o bezpieczeństwo pacjentów część placówek wycofała się z realizacji świadczeń stacjonarnych i realizuje je jako porady telemedyczne. Decyzje co do sposobu realizacji usług w danej placówce są podejmowane na bieżąco przez zarządzających placówkami. Wizyta stacjonarna - kontakt BEZPOŚREDNIO z placówką medyczną dostępną w ramach ubezpieczenia Allianz, która przeprowadzi wywiad kwalifikujący do odbycia takiej wizyty. Informacje o dostępnych placówkach otrzymasz:
POSTĘPOWANIE PRZY PODEJRZENIU KORONAWIRUSA Jeśli występują takie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, należy skontaktować się bezpośrednio z oddziałem zakaźnym lub oddziałem obserwacyjno- zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. W żadnym wypadku nie można kierować się do szpitala na SOR, ani do placówki medycznej – nie są one w stanie pomóc osobom chorym, a dodatkowo stanowi to zagrożenie dla innych osób. MEDYCYNA PRACY Co się zmieniło w ustawie: Zawieszono obowiązek wykonywania badań okresowych, w tym badań lekarskich i psychologicznych dla kierowców zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych dla maszynistów, które straciły swoją ważność po 7 marca 2020 r. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, w przypadku gdy nie zostanie ogłoszony stan epidemii, albo po odwołaniu stanu epidemii, pracodawca i pracownik są obowiązani niezwłocznie wykonać badania, najpóźniej w ciągu 60 dni od odwołania danego stanu. Zachowano obowiązek realizacji badań wstępnych i kontrolnych. W przypadku niedostępności lekarza uprawnionego do przeprowadzenia badania wstępnego lub kontrolnego, inny lekarz może przeprowadzić badanie i wydać odpowiednie orzeczenie lekarskie. Orzeczenie lekarskie wydane przez innego lekarza traci moc po upływie 30 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, w przypadku gdy nie zostanie ogłoszony stan epidemii, albo od dnia odwołania stanu epidemii. Lekarz medycyny pracy i inny lekarz może przeprowadzić badanie wstępne, kontrolne i wydać orzeczenie lekarskie za pośrednictwem konsultacji telemedycznych. Ustawa z dnia 31.03.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020 poz. 5680). Infolinia Allianz będzie umawiała wizyty z zakresu świadczeń Medycyny Pracy pod numerem telefonu 224 224 224 W zależności od preferencji klienta oraz dostępności placówek wizyty takie będą mogły być zrealizowane jako:
-
wizyty stacjonarne
-
konsultacje telemedyczne
W obu przypadkach lekarz wyda orzeczenie. W przypadku chęci zawarcia nowej umowy, zapraszam do kontaktu. |